رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان از وجود ۱۲ ایستگاه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در این شهر خبر داد.

عفت پدرام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در راستای کم تحرکی و بروز بیماری‌های مزمن شایع از جمله دیابت، فشار خون بالا، آرتروز، افسردگی وبیماری‌های قلبی مدیریت پارلمان شهری، مبادرت به ایجاد ۱۲ ایستگاه ورزشی در نواحی مختلف شهر کرده است.

وی تصریح کرد: ورزش بانوان امری پیشگیرانه و بعضاً درمان بیماری‌های جسمی و روحی در دوران پسا کرونا است که می‌تواند سلامت مادر و به تبع آن سلامت خانواده را تأمین کند، از این رو مسئولان توجه به نیازهای اساسی بانوان را باید در رأس برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود قرار دهند که یکی از آن‌ها توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی مناسب برای بانوان است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان با بیان اینکه خانواده نهاد بسیار مقدسی است که از اجتماع آن‌ها جامعه شهری شکل می‌گیرد، گفت: باید به این موضوع مهم، از جهات مختلف ورزشی، آموزشی و مهارتی توجه ویژه شود.

وی با اشاره به روز جهانی کوهنوردی، ادامه داد: ورزش کوهنوردی یکی از ورزش‌های بسیار سودمند برای انسان است که علاوه بر سلامت جسمانی موجب سلامت روانی و ایجاد نشاط می‌شود. از این رو فرهنگسراها می‌توانند با برگزاری برنامه‌های مداوم کوهنوردی برای خانواده‌ها لحظاتی شاد و پویا برای آن‌ها رقم بزنند.

پدرام‌فر وجود سالن‌ها، پارک‌ها و مکان‌های ورزشی را ظرفیت خوبی برای ایجاد انگیزه ورزش همگانی عنوان کرد و افزود: شهرداری با تجهیز اماکن ورزشی این امکان را برای خانواده‌های ورزش دوست فراهم آورده تا با کمترین هزینه به پیشگیری بیماری‌های ناشی از کم تحرکی بپردازند.

وی تصریح کرد: سالن شهید قدیرزاده با ۳۶ سانس ورزشی در هفته دارد و این حضور حداکثری نشانگر استقبال بی نظیر بانوان از مکان‌های ورزشی ویژه خود است. این موضوع منجر به توجه خاص مسئولان ذی‌ربط می‌شود تا امکانات ورزشی بیشتری را به بانوان اختصاص دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان از مردم خواست پیشنهادات و انتقادات سازنده فرهنگی خود را به شورا ارائه دهند تا بهترین گام در مسیر ارتقای فرهنگ منطقه برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp