جانشین سازمان بسیج مستضعفین با هشدار در خصوص توطئه افتراق دشمن گفت: سرویس‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس به دنبال شیوع ویروس اختلاف مذهبی در دنیا هستند.

سردار سید قاسم قریشی صبح پنجشنبه در همایش سران ایلات و طوایف معتمدین، بزرگان و بسیجیان عشایر جنوب شرق کشور اظهار کرد: رهبری یاد و ذکر شهدا رو کمتر از شهادت نمی‌دانند و کسانی که اقدام به ذکر یاد شهدا می‌کنند را واسطه رزق الهی و معنوی برای مردم می‌دانند.

وی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی دو گفتمان «کاپیتالیسم» و «سوسیالیسم» حاکم بر دنیا بودند و مناطق را بین خودشان تقسیم کرده بودند. پیروزی انقلاب نه تنها ایران را از زیر یوغ این قدرت‌ها خارج کرد بلکه یک پیام به دنیا داد که مکتب اسلام می‌تواند ملت‌ها را اداره کند و راه نجات را به آنها نشان دهد.

سردار قریشی اظهار کرد: انقلاب اسلامی زیر بار هیچیک از دو کشور آمریکا و شوری نرفت و به صورت مستقل به راه خود ادامه داد.

وی با اشاره به ماهیت و ویژگی دو طرز تفکر از یک سو استکبار جهانی و از سوی دیگر انقلاب اسلامی اظهار کرد: استکبار جهانی به رهبری آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و به ویژه یهود است که از صدر اسلام با مسلمانان در ستیز و توطئه بودند.

سردار قریشی اظهار کرد: اینها در سطوح مختلف به ویژه در حول و حوش جنگ‌های صلیبی که تصمیم گرفتند جهان اسلام به ویژه قدس را تحت سیطره خود در بیاورند.

حیات استکبار جهانی در به یغما بردن منافع کشورها است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ایجاد رژیم صهیونیستی در منطقه را جنایت بزرگ استکبار جهانی دانست و افزود: به گونه‌ای از این فرزند نامشروع خود حمایت می‌کردند که رژیم صهیونیستی در منطقه برای خود هم رزمی نمی‌دید و شعار از نیل تا فرات را سر می‌داد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای متعدد عربی و اسلامی در منطقه نه تنها توان مقابله با این رژیم را نداشتند بلکه سر تسلیم هم در برابر آنها فرود آورده بودند، اظهار کرد: حیات و ممات این رژیم و استکبار جهانی در به یغما بردن منافع کشورها است.

سردار قریشی با اشاره به هویت و ماهیت انقلاب اسلامی ادامه داد: از آغازین روز مبارزات انقلابی که امام خمینی پرچم مبارزه را برداشت نه تنها رژیم طاغوت را مورد خطاب قرار داد بلکه محور اصلی تهاجمش بر علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا بود.

وی بیان کرد: امام خمینی با پیروزی انقلاب در یک اقدام عملی سفارتخانه رژیم صهیونیستی را تبدیل به سفارتخانه فلسطین کرد و بعد از پیروزی انقلاب در حمایت از نیروهای مسلمان و مستضعف در دنیا هیچ گونه کوتاهی نکردند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی، کشورهای مسلمان در منطقه به خودشان جرأت نمی‌دادند حتی در کلام از مردم لبنان و فلسطین حمایت کنند اما انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدایی حمایت صادقانه خود از مردم مسلمان در لبنان و فلسطین به انجام رساند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ایران درگیر جنگ نابرابر بسیار وسیعی بود، از برادران مسلمان در افغانستان که تحت هجوم ارتش سرخ شوری قرار داشت هم حمایت کرد و اولویت ما حمایت از مسلمانان جهان بود.

سردار قریشی با اشاره به نقش آفرینی‌های شهید سلیمانی بیان کرد: این مسیر مقاومت تا جایی پیش رفت که رژیم صهیونیستی در موقعیتی قرار گرفت که برای دفاع از خودش دور شهرها و روستاهایش دیوارهای آهنی کشید. در واقع برای ایجاد امنیت مجبور شد مردم جعلی خودش را درون زندان‌های خودساخته قرار دهد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: فرزندان شیعه و سنی ما یعنی حزب الله لبنان و حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در جنگ‌های متعدد شکست را بر رژیم صهیونیستی تحمیل کردند.

وی اظهار کرد: این اتفاق با حمایت جمهوری اسلامی رخ داد به گونه‌ای که سنگ از دست مردم مسلمان غزه و کناره باختری که همواره در معرض تهاجم ارتش رژیم صهیونیستی قرار داشتند، گرفته شد و موشک در اختیارشان قرار گرفت.

سردار قریشی گفت: رژیم صهیونیستی با تمام حمایت‌هایی که از سوی غرب می‌شد در مقابل تعداد محدودی بچه مسلمان فلج شد. ایستادگی مقاومت منجر به پیروزی‌های بزرگی شد و در آخر هم سردمدار استکبار جهانی یعنی ترامپ خبیث برای انتقام گیری از شکست‌های پی در پی رژیم صهیونیستی دست به آن جنایت بزرگ زد و فرزند مقاومت و اسلام را به شهادت رساند.

مشکل اساسی آمریکا با ایران پیشرفت‌های ماست

وی ادامه داد: یکی از سران آمریکا گفته است که مشکل ما با ایران این نیست که در مقابل ما ایستاده است؛ مشکل ما این است که آنها ضمن ایستادگی به پیشرفت‌های بزرگی دست یافته و به عنوان الگو در جهان اسلام درخشیده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: ایران در سال ۵۷ دارای حکومتی وابسته به شرق و غرب بود و از سوی ابرقدرت‌های جهان حمایت می‌شد؛ این کشور از جهات نظامی، علمی، فنی، اقتصادی و سیاسی در وابستگی شدید بود.

وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم توانست از جهت نظامی به سطحی از رشد برسد که مشکل آمریکایی‌ها با ما دیگر واردات سلاح نیست بلکه ما را تحریم می‌کنند تا دیگر موشک‌های کروز، بالستیک و پهپاد و… در اختیار مقاومت و مردم مسلمان مستضعف دنیا قرار ندهیم.

سردار قریشی بیان کرد: امروز آمریکا ما تحریم و تهدید می‌کند و می‌گوید چرا شما می‌خواهید به فضا دست پیدا کنید؟ امروز ما را تحریم می‌کنند که به مقاومت تجهیزات نظامی ندهید.

وی ادامه داد: امروز به حدی از پیشرفت رسیده‌ایم که پیشرفته‌ترین هواپیمای جاسوسی آمریکا را در بالاترین ارتفاع ممکن مورد هدف قرار می‌دهیم. این پیشرفت‌ها در بعدهای عمرانی و فنی، پزشکی نیز رخ داده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ساخت پالایشگاه‌های متعدد توسط متخصصان ایرانی افزود: امروز ایران از نظر جراحی قلب کودکان جزو سه کشور و در زمینه درمان سرطان جزو پنج کشور اول دنیاست.

وی با اشاره به پیشرفت‌های تسلیحاتی گفت: وقتی می‌گوئیم موشک بالستیک با ۲ هزار کیلومتر برد، مفهومش عبور از بسیاری از مرزهای علم و دانش است.

نگرانی استکبار جهانی از الگو شدن ایران

سردار قریشی گفت: خودکفایی هسته‌ای که ما داریم فقط چهار پنج کشور محدود آن را دارند؛ یکی از دلایل نگرانی دشمنان خودکفایی، خوداتکایی و رشد و ترقی ایران است که برای کشورهای دنیا به صورت یک الگو و نمونه ارائه می‌شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: امروز دیگر کشورهای مسلمان منطقه از شرق و غرب نگرانی ندارند و اگر هم دارند کسانی هستند که مورد قبول ملت‌هایشان نیستند به همین دلیل حاضر می‌شوند خفت گرفتن لقب گاو شیرده برای آمریکا را بپذیرند. این کشورها به همین علت دست پنهان اخوتی که قبلاً با رژیم صهیونیست داشته‌اند را امروز علنی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ملت‌ها با الگوگیری از انقلاب اسلامی دچار اعتماد به نفس بزرگی شده‌اند، افزود: ادامه حیات استکبار جهانی از طریق به یغما بردن ثروت‌های سایر کشورها من جمله کشورهای اسلامی است. آنها نمی‌خواهند ملت فلسطین، مصر و… این اعتقاد را داشته باشد که می‌تواند مقابل رژیم صهیونیستی بایستند.

سردار قریشی بیان کرد: امروز وقتی پیشرفت و تعالی و ترقی انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران را می‌بینند برای آنها امید ایجاد می‌شود.

هشدار در خصوص توطئه افتراق دشمن

وی با اشاره به اینکه دشمن سالانه مبالغ هنگفتی را صرف تجهیز رژیم صهیونیستی می‌کند، افزود: عامل پیروزی‌ها و پیشرفت‌های ما رهبری دینی و ولی فقیه، اسلام، مردم و وحدت است. دشمن در گذشته و امروز تلاش می‌کند که از طریق عوامل نفوذی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از پیشرفت انقلاب جلوگیری کند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن حربه‌های متعددی برای تضعیف جهان اسلام به کار می‌گیرد که بی دین کردن جامعه، تهاجم فرهنگی، انحراف فکری و اخلاقی و تحجر، تفرقه افکنی و… است.

وی با اشاره به توطئه افتراق دشمن اظهار کرد: ما با دشمنانی مواجه هستیم که لاش می‌کند قدرت عظیم ملت ایران را با روش‌های مختلف به ویژه با اختلاف بین اقوام و مذاهب ایجاد کند. اگر گاهی زمزمه‌هایی ایجاد می‌شود عمدتاً در راستای تلاش‌های دشمن برای تضعیف اسلام و انقلاب است.

سردار قریشی گفت: سرویس‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس به دنبال شیوع ویروس اختلاف مذهبی در دنیا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp